czwartek, 15 marca 2012

Jak to jest na konkursach kapelusza?

Dziś spędziłam mega miły dzień, i choć słońce jeszcze nie przygrzało tu u nas w Szczecinie, długi spacer z moim małym szczeniakiem sprawił, że naprawdę poczułam wiosnę. I teraz po spacerze z odświeżoną głową zebrało mi się na wspominki. Postanowiłam pokazać wam kilka  zdjęć zrobionych przeze mnie w Irlandii podczas konkursów kapelusza już jakiś czas temu. 

Na początek ja w mojej stylizacji czerwono-czarnej a potem zdjęcia innych uczestniczek. 

Na takich konkursach wbrew pozorom nie ocenia się tylko ozdoby na głowie. Liczy się dopasowanie każdego elementu kostiumu, pantofle, torebka, makijaż wszystko musi być na miejscu jeśli liczymy na tytuł " Best Dressed". Faktem jest że duże wrażenie robi znana metka. Kapelusz od uznanej modystki też dodaje kilka punktów. No i oczywiści należy ubrać się stosownie do sytuacji. Jeśli pada lub jest zimno dodatkowo warto mieć dopasowany parasol lub szal. Wtedy osoba ubrana zbyt letnio i nie pasująca do miejsca/ warunków atmosferycznych nie ma szans. "Best Dressed Lady" zawsze odziana jest stosownie do wieku, pogody i sytuacji. 

A jeśli nie chcesz zaprzątać sobie głowy całym kostiumem zawsze możesz postawić tylko na nakrycie głowy. Wtedy być może wygrasz osobną nagrodę za najlepszy fascynator lub kapelusz. 

Często są też nagrody dla Panów, tych najbardziej stylowych. Czasami mamy kategorie para lub senior
Popularne stały się także kategorie "On the budget" - czyli wygrywa ta Pani która wygląda jak milion dolarów a na swoją stylizacje przeznaczyła niewielką kwotę.  Również kategoria "Most Colorfull"  dla najbardziej kolorowej jest dosyć powszechna i zawsze ciekawi mnie co w danym konkursie zostanie uznane za najbardziej barwne. 

Generalnie często wygrywają w takich konkursach żony jakiś znanych ludzi lub dziewczyny z elit ale spróbować każdy może. Więc zachęcam! Wrażenia, zabawa, wspomnienia bezcenne:) 

mój strój od stóp do głów
elegancko na wyścigach z lampeczką szampana i mężem u bokutego dnia było dużo czarno-białych stylizacji

bary na świeżym powietrzu  gdzie każda z Pań może oceniać...konkurencję:)
oto jeden z fascynatorów tego dnia

1 komentarz:

  1. Niezła impreza :D Na pewno fajnie jest się wybrać na taki konkurs dla samego oglądania co i jak się nosi ;)) Szkoda, że w Polsce nie ma takich konkursów :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...