sobota, 26 maja 2012

Woalka ślubna - instrukacja obsługi, cz. 2

Był post na temat tego jak można wykonać woalkę ślubną i z czego się ją robi. 
Tym razem przyszedł czas na kilka podpowiedzi jak je nosić.
Na początek 3 przykładowe modele jakie akurat miałam pod ręką w pracowni. W następnej części o woalkach, pokaże inne ich typy i upinanie. Tymczasem przyjrzymy się woalce na opasce, woalce na grzebyku i takiej na toczku.

1. Woalka na opasce jest chyba najprostszą wersją  do założenia, bo jest tylko jeden, określony sposób by ją umiejscowić na głowie. Potem pozostaje tylko podpiąć siateczkę w odpowiednim miejscu fryzury i gotowe. Tę woalkę polecam dziewczynom o krótkich włosach oraz tych które mają grzywkę.

Woalka na opasce z diamencikowym zdobieniem
Założenie opaski - łatwizna!
Łapiemy za końce woalki ....
Zakładamy w odpowiednie miejsce z boku głowy....
..podpinamy i gotowe!
Woalka to model "Aldo"
2. Woalka na grzebyku czasem przeraża Panny Młode, myślę że niesłusznie. Przecież grzebyk możemy wpiąć w dowolnym miejscu fryzurki i potem dowolnie  uformować siateczkę, czyli ogranicza nas jedynie fantazja. 
Bardzo dobrze sprawdza się do wszelkiego rodzaju upięć do długich i średnich włosów! W przykładzie użyłam prototyp woalu z dużymi oczkami, który jest rzadko wybierany ale wygląda bardzo interesująco!

Woal z dużym oczkiem
Wybieramy miejsce dla grzebyka
Wsuwamy we włosy i chowamy grzebyk tak jak to tylko możliwe
Łapiemy z rogi woalki ...
...zakładamy je do tyłu lub na boki...
...podpinamy i gotowe!
3. Toczki są "trudniejszą" ozdobą ślubną. Trzeba wiedzieć dokładnie gdzie je  założyć i mieć dobrze przemyślaną fryzurkę. Ten pokazany w przykładzie pasuje do  gładkiego koka lub do stylu retro. Myślę, że do dużego strojnego toczka fryzura powinna być stonowana. Nie chcemy by na naszej głowie "za dużo się działo." Woalka w toczku jest często wstępnie uformowana i układa się w określony sposób. Czasem nie mamy zbyt dużej możliwości na dowolne upięcie. Zaletą jest to, że w każdej chwili możemy ją podpiąć pod toczek co wygląda znakomicie i mieć ozdobę na głowie przez całą noc weselną!
Użyłam toczka zaprojektowanego na zamówienie indywidualne.

Toczek  "łezka" z upięciem na klipsach i woalką typu "BirdCage"
Łapiemy za oba klipsy i mocujemy toczek we wcześniej ustalonym miejscu
Woalka układa się w określony sposób i często wygląda efektownie bez dodatkowego upięcia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...