wtorek, 2 maja 2017

Subtelne i eleganckie ozdoby komunijne do włosówPierwsza Komunia Święta to ważna uroczystość w wielu rodzinach. Chcąc podkreślić ważność wydarzenia, dziewczynki i chłopcy ubierają odświętne, białe stroje, które mają symbolizować czystość i niewinność. Czasami wybór stroju jest dowolny, czasami narzucony przez parafię. W przypadku dziewczynek oczywiście oprócz ubioru, dochodzą jeszcze dodatki. Z racji naszego „zawodu”, chętnie opowiemy o dodatkach do włosów - jakie są najbardziej popularne i jak je dopasować do fryzury dziecka.

Kwiaty we włosach

Kwiaty to bardzo wdzięczny motyw. Dziewczęcy, radosny i delikatny (bądź co bądź cechy idealnej ozdoby komunijnej). Można wybierać spośród wielu kwiatów – żywych bądź sztucznych – jednymi z najchętniej wybieranych w tym dniu są lilie, stokrotki, konwalie, róże i storczyki. Żywe kwiaty jednak mają to do siebie, że mogą po prostu nam zwiędnąć i nie wytrzymać całego dnia – tym bardziej że nasze dziecko będzie w ruchu! Tutaj wchodzą na arenę kwiaty sztuczne – w wersji pojedynczej lub grupowej ;) Pojedynczo – jako kwiatek na spince – może posłużyć jako uzupełnienie koka, bądź jako podpięcie niesfornych kosmyków z przodu główki. Grupowo pojawiają się jako wianki – osadzone na opasce kwiaty właściwie nie wymagają nawet specjalnej fryzury – na rozpuszczonych włosach będą się prezentować najlepiej.
  


Urzekająca kokarda

Z kokardą uroczy wygląd jest gwarantowany! Dziewczynki kochają kokardy i to z wzajemnością! Możliwości ich wpięcia jest kilka – gumka z kokardką może zdobić kucyk, który wysoko upięty dodatkowo sprawi, że fryzura będzie wyglądała lekko. Mała spineczka zgarniająca włosy z boku głowy złagodzi stylizację. Kokarda na opasce będzie zaś stanowić główny element dekoracyjny, niepotrzebujący już żadnych innych dodatków. Efektownie wyglądają kokardy wykonane z włosów – na youtubie można znaleźć mnóstwo tutoriali, które ułatwią wykonanie zadania. A do nich wystarczy tylko dodać…

  

Perełki i cyrkonie

Nie ukrywajmy, że kobiety, nawet te jeszcze małe, uwielbiają wszystko, co się błyszczy. Wybór świecidełek jest spory – trzeba tylko zdecydować się na wielkość ozdoby i pomyśleć nad jej przeznaczeniem. Czy to mają być grzebyki z perełkami, które tylko nieznacznie będą wychylać się z upięcia, czy raczej bardziej strojna, biżuteryjna aplikacja na opasce? Warto pamiętać, że najważniejszą zasadą w tym dniu jest nie przesadzić z ilością zdobień! Im bardziej sukienka jest minimalistyczna, tym bardziej można uzupełnić dekoracje na głowie. I odwrotnie - jeśli sukienka jest bardziej bogata, postawmy raczej na drobny element – małą spinkę lub grzebyk. 

8 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...