piątek, 21 grudnia 2012

Dobór fascynatora a typ twarzy

Dobieranie fascynatora do ubioru i jego koloru to nie jedyny aspekt, o którym trzeba pamiętać.
Osobiście cieszę się, że coraz więcej z was wybiera toczki  czy fascynatory. Jednak często pojawia się pytanie jak to zrobić by wyglądać w nim dobrze. Zasięgnęłam języka u zagranicznych znawców tematu i oto krótkie kompendium wiedzy  na ten temat. Szczególnie pomocne przy wyborze toczka przez internet gdy nie możesz zobaczyć się w nim w lusterku przed zakupem.

FASCYNATOR a TYP TWARZY 

Twarz okrągła
Najlepiej wyglądają fascynatory asymetrycznie osadzone lub takie, które są zaprojektowane z wyraźną asymetrią. Prawdopodobnie najlepiej wyglądać będziesz w piórach, które z natury są asymetryczne. Pasować ci będą też nakrycia głowy, w których zdobienia są szersze, lub wystają poza rondo. Możesz z powodzeniem zakładać szersze modele ozdób ale unikaj tych malutkich/drobnych.
Twarz w kształcie kwadratu
Twarz o ostrych rysach złagodzisz bez problemu delikatnymi piórami lub woalką. Będzie ci do twarzy z fascynatorem, który jest wysoki, ma abstrakcyjne kształty, warstwy lub zaprojektowanym po skosie. Najlepiej jeśli swój fascynator będziesz nosić na boku głowy.

Twarz owalna
Jeśli masz owalną twarz masz dużo szczęścia! Zazdroszczę ci gdyż pasuje ci każdy typ fascynatora! Kapelusze z szerokim rondem noś pod skosem a będą jeszcze lepiej podkreślać urodę!

Wąska twarz
Jeśli masz wąską buzię wypróbuj fascynatory, które dodają szerokości.  Pasować ci będzie jeśli fascynator będzie ukłądał sie ukośnie nad brwią lub na skronią. Szukał kapeluszy z pełnym rondem, a unikaj wysokich nakryc głowy które jeszcze bardziej wyciągną rysy twarzy.

Twarz o ostrych rysach
Najlepiej złagodzić kształty  dzięki miękkim dodatkom takie jak woalki czy piórka. Należy unikać  ostrych i mocnao geometrycznych form.

Twarz szeroka
Przy takim typie buzi, najelpeij bu ozodba nie była zbyt z przodu twojej twarzy. Najelpiej jeśłi jest to dodatek z tyłu uczesania lub tozek który zakkłądany jest bardziej z tyłu głowy.

Twarz w kształcie serca
Możesz nosić każdy typ fascynatora, w większości będzie ci pięknie. Jednak większe modele mogą pasować ci bardziej niż mniejsze.


Dziś bardziej opisowo niż zdjęciowo. Jednak poniżej kilka różnych zdjęć w nakryciach głowy do inspiracji. Czy potraficie już powiedzieć kto dobrze dobrał fascynator do twarzy?:)
Za tydzień: jak dobrać fascynator do wzrostu i koloru włosów. I dodatkowo informacje o fascynatorowym Savoir Vivre prosto z Anglii!


1 komentarz:

  1. I LOVE your blog...Great photos!Really enjoying:)FOLLOW YOU NOW! Please check mines If you want we can follow also with bloglovin, google+, twitter and facebook?
    Come back soon to visit my blog, I'll be waiting for you!!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...